Dřevěné terasy

Masivní dřevo je díky svému nenapodobitelnému vzhledu skvělou volbou pro realizaci teras. Dřevěné terasy výborně propojují dům se zahradou a působí přírodním a čistým dojmem. Velkou výhodou dřevěných teras je jejich snadná montáž, která nevyžaduje náročné budování základů.  Při koupi nekvalitní dřeviny se však můžete pořádně spálit. Nekvalitní dřeviny totiž trpí krátkou životností a odchlipováním třísek.

Jak zvolit vhodnou dřevinu?

Před samotným výběrem dřeviny pro terasu je potřeba brát na zřetel prostředí, ve kterém bude terasa umístěna. Různé dřeviny vyžadují rozdílné podmínky co do relativní vlhkosti vzduchu či venkovní teploty. Přestože jsou exotické dřeviny obecně považovány za materiál s delší životností, je nutné si kvůli rozdílným podmínkám našeho podnebí a podnebí oblasti jejího původu, pozorně nastudovat technické vlastnosti dané dřeviny.

Největší opatrnosti při výběru materiálu pro terasu je pak třeba dbát u ploch, které jsou umístěny v prostorách s velmi silným vlivem okolního prostředí jako je dřevěná terasa u bazénu, u venkovního krbu či málo využívané chalupě. Naše společnost nabízí širokou škálu osvědčených dřevin, a proto jistě pro Váš typ terasy, nenaleznete v  nabídce vhodnou dřevinu.

Merbau

Merbau je dřevina krásné hnědé až hnědočervené barvy, která je velmi oblíbená zejména pro svou vysokou tvrdost a výbornou stabilitu. Je velice odolná vůči termitům a dřevokazným houbám a díky svým vlastnostem je vhodná i do prostor, o které se není možno pravidelně starat. Nevýhodou je však to, že Merbau špatně snáší železo a reaguje s ním.

Padouk

I Padouk je tvrdá africká dřevina s výbornou stabilitou, a dlouhou životností, velice odolná vůči houbám a dřevokaznému hmyzu. Z počátku až rudá dřevina se po opracování rychle zbarví na hnědo rezavou.  Pro své skvělé vlastnosti je oblíbena i pro prostory s nízkou vlhkostí vzduchu, jelikož Padouk při vysychání netrpí tvorbou trhlin.

Ipe

Ipe je dřevina pocházející z oblasti Střední a Jižní Ameriky, která se vyznačuje velkou variabilitou barev - od světle hnědé až po černou. Dřevo Ipe je extrémně tvrdé a dobře objemově stále. Je odolné vůči všem druhům dřevokazných hub i hmyzu. Vysoká tvrdost dřeva Ipe sice znesnadňuje opracování, dřevěné terasy z Ipe jsou však díky tomu odolnější proti mechanickému poškození než terasy z měkčích dřevin a snesou i velmi vysokou zátěž veřejných prostor. 

Teak

Teak je obecně považován za zřejmě nejkvalitnější běžně dostupnou dřevinu na trhu zejména díky své objemové stabilitě. Barva této jihoasijské dřeviny se odvíjí od oblasti, kde byl vypěstován a může být zlatavě hnědá až kávově hnědá. Teak v sobě spojuje ty nejlepší vlastnosti. Má sice nižší tvrdost než výše zmíněné dřeviny, i přesto se ale jedná o dřevinu s velice dlouhou životností, která je díky přirozenému obsahu olejnatých silic vysoce odolná vůči vlhku, suchu, dřevokaznému hmyzu i houbám. Teak dobře konzervuje železo, které uvnitř této dřeviny nerezaví a je odolný vůči kyselým látkám. Je tedy odolný vůči všem povětrnostním podmínkám, slunečnímu záření či slané vodě, zkrátka kvalita, za kterou si stojí připlatit.

Využijte revoluční systém uchycení Softline

Naše společnost Vám nabízí dřevěné terasy z exotického dřeva s inovativním skrytým uchycením Softline vyvinutým společností Vetedy, které funguje na principu uchycení prken zespodu. Skrytý spoj tak nenarušuje čistý a elegantní design dřevěné terasy a vylepšuje tak její estetický dojem i životnost.

Je třeba o exotické dřeviny pečovat?

Exotické dřeviny mají na rozdíl od těch lokálních tu výhodu, že není třeba se o ně tak často starat. Obecně platí, že i bez údržby jsou exotické dřeviny schopny vydržet i několik desítek let. Na druhou stranu se každým rokem vytrácí původní vzhled dřeviny, což lze správnou údržbou zpomalit. Nejjednodušší formou úpravy dřeva je nanášení oleje určeného pro daný typ dřeviny, standardně je vhodné obnovovat olejový nátěr v intervalu pár let v závislosti na typu dřeviny. Kompletní nabídku produktů pro údržbu dřevěných teras naleznete v sekci příslušenství k dřevěným terasám.

Dřevěná terasa Ipé se skrytým uchycením Softline Dřevěná terasa Merbau se skrytým uchycením Softline Dřevěné obložení bazénu Padouk se skrytým uchycením Softline Dřevěná terasa Teak se skrytým uchycením Softline Dřevěné terasy z exotického dřeva se skrytým uchycením Softline® Dřevěné terasy z exotického dřeva Ipe Dřevěné terasy z exotického dřeva Merbau Dřevěné terasy z exotického dřeva Padouk Dřevěné terasy z exotického dřeva Teak