Dřevěné terasy Softline – ideální dřevěná terasa k bazénu

Pokud vybíráte dřevěnou terasu k bazénu, na které budete chodit naboso nebo si budete chtít sednout či lehnout přímo na terasová prkna, je potřeba dobře vybrat vhodnou dřevinu. Ne všechny povrchy jsou totiž hladké a bezpečné i pro bosé nohy.

Dřevěná terasa k bazénu musí pochopitelně odolávat většímu vystavení slunce a vody. Je vhodné tedy raději vybírat dřeviny stabilnější, který si s těmito častými nepříznivými vlivy snadno poradí.

Abyste si nezadřeli třísku nebo se neporadili, měl by být také povrch kolem bazénu hladký, bez třísek. Ne všechny dřevěné terasy však takový povrch mají. Zde je opravdu vhodné zvolit raději kvalitnější a odolnější materiál.

Jakou dřevěnou terasu k bazénu tedy zvolit?

Ukazuje se, že oblíbené dřevěné terasy z bangkirai (exotická dřevina pocházející z jihovýchodní Asie) jsou sice velmi tvrdé a odolné, na povrchy kolem bazénů nejsou však úplně vhodné. Bangkirai totiž pouští třísky.

Ani naše běžné dřeviny nejsou zcela bezpečné. Zejména dřevěné terasy z jehličnatých dřevin, s hojným výskytem suků, mohou být rizikové. Suky totiž časem suchem vysychají a popraskají a na povrchu dřevěné terasy se vytvoří tvoří ostré hrany, o které se při chůzi na boso můžete velmi snadno poranit.

Řešením jsou dřevěné terasy Softline, které mají velmi příjemný hladký povrch. Terasová prkna nejsou drážkovaná a nedrží se v nich tedy ani nečistoty. Dřevěné terasy Softline jsou vyrobeny z vybraných exotických dřevin Teak, Merbau či Padouk, které nepouštějí třísky, jsou vysoce stabilní a odolné a mají dlouhou životnost. Proto jsou dřevěné terasy Softline tak krásné a komfortní. Nemusíte se bát po nich přejít bez bot, mohou si na nich bezpečně hrát i malé děti.

Dřevěné terasy Softline jsou tedy ideálním řešením pro dřevěnou terasu k bazénu.

Teaková dřevěná terasa kolem bazénu Dřevěná terasa k bazénu ze dřeviny Padouk Dřevěná terasa Softline Teak kolem vnitřního bazénu Popraskaná dřevěná terasa ze sukaté dřeviny Seschlý a prasklý suk dřevěné terasy