Montáž venkovní dřevěné terasy s neviditelným uchycením Softline®

Systém montáže venkovní dřevěné terasy Softline

Způsobů montáže venkovní dřevěné terasy je několik. Systém Softline® pro montáž dřevěných teras nabízí zcela skryté uchycení dřevěných terasových prken pomocí klipů, které jsou umístěny pod prkny. Jedná se o unikátní systém montáže dřevěné terasy vyvinutý společností Vetedy a ozkoušený na velkém množství dřevěných teras a pochůzích ploch – ať již soukromých či veřejných - již od roku 2001.

Montáž venkovní dřevěné terasy pomocí systému Softline® je snadná, přesná a zajišťuje skvělé provětrání dřevěné terasy. Dřevěná prkna jsou izolována od podkladního hranolu, čímž se ještě více prodlužuje životnost a trvanlivost dřevěné terasy. Terasová prkna nejsou nijak narušena vruty a jsou proto krásně hladká a bezpečná i pro chůzi naboso.

Příprava podkladu pro montáž dřevěné terasy

Při pokládce dřevěné terasy máte dvě možnosti usazení podkladního roštu. Jedním je položení podkladního roštu přímo na předem vyrovnaný, vyspádovaný a zpevněný podklad. Tato varianta klade velký nárok na kvalitní přípravu plochy pod terasou.

Pokud máte terén pod terasou více členitý (např. větší výškové rozdíly) nebo potřebujete přesně plochu vyspádovat, je výhodné uchytit podkladní hranoly dřevěné terasy do rektifikačních terčů. Rektifikační terče Buzon jsou výškově i sklonově nastavitelné podstavce a umožní zcela přesné (na milimetry) upravení výšky a sklonu. Ušetříte si tak plno práce s přípravou podkladu pod dřevěnou terasu, který nemusí být dokonale vyrovnaný a vyspádovaný.

Podkladní rošt venkovní dřevěné terasy

Podkladní rošt dřevěné terasy podepřený rektifikačními terči BuzonPro uchycení podkladního hranolu na rektifikační terč se využívá držák hranolu – nejčastěji L držák hranolů PB-CLIP-KIT-5, který jednostranně přidrží hranol na hlavě terče (na dalším terči bude držák z druhé strany hranolu).

Dřevěné podkladní hranoly by měly být umístěny ve vzdálenosti 50 cm od sebe. Pokud je dřevěný podkladní hranol umístěn na rektifikační terče Buzon®, měly by terče podpírat hranol každých 70 cm délky hranolu. Tímto se zajistí dostatečná pevnost a stabilita podkladního roštu dřevěné terasy.

Montáž terasových prken systému Softline®

Montáž venkovní dřevěné terasy se systémem Softline® je velmi snadná, rychlá a hlavně na milimetr přesná. Dřevěná terasová prkna jsou v evropském závodě Vetedy vybavena přesně vyfrézovanými drážkami na spodní straně prkna, které skvěle zapadají na plastové klipy Softline. Aby na sebe terasová prkna navazovala a nevznikaly mezery, jsou na čelech vybavena polymerových perem, které se nasazuje do čelní drážky následujícího dřevěného prkna. Tím je zajištěna přesná a pevná podélná návaznost terasových prken.

Postup montáže venkovní dřevěné terasy Softline®

1. Přichycení klipu Softline® k podkladnímu roštu

Přichycení klipu Softline k podkladnímu hranolu

2. Nasazení dřevěného terasového prkna na klip Softline® - nejdřív nasadíme dřevěné prkno na klip svrchu a pak pohybem do strany prkno na klip upevníme.

Nasazení terasového prkna na klip nasazení terasového prkna na klip - upevnění

3. Montáž dalšího klipu Softline® na podkladní hranol – následující klip je vždy přesně navazuje na předešlý klip, není mezi nimi ponechána žádná mezera. Mezera mezi terasovými prkny je přesně vymezena klipem.

Montáž dalšího klipu Softline na podkladní hranol

4. opakování bodů 2. a 3. až po dokončení dřevěné terasy

5. Na délku jsou prkna napojena pomocí polymerového pera.

napojení terasových prken na délku

Systém Softline® dodá vaší dřevěné terase krásu, komfort a dlouhou životnost.

Montáž venkovní dřevěné terasy se systémem Softline Montáž venkovní dřevěné terasy z Padouku Dřevěné terasy Softline - polymerové pero rektifikační terče pod terasy Rektifikační terče upraví i větší výškové rozdíly v podkladu