Wpc terasy – zvolit terasová prkna wpc plná nebo dutá?

V předešlých článcích o wpc terasách jsme se zaměřili zejména na různé druhy materiálů a povrchů, ze kterých se wpc prkna vyrábějí, případně na montáž wpc terasy a následnou údržbu dřevoplastových teras.

Často kladenou otázkou je však také výběr druhu profilu wpc prken. Zda zvolit terasová prkna wpc plná nebo dutá?

Terasová prkna wpc plná

Plná wpc terasová prkna mají, jak název napovídá, profil z masivního wpc materiálu bez vnitřních otvorů. 

Wpc terasy z terasových prken wpc plných jsou využívány zejména pro veřejné plochy a místa s větším zatížením. Jejich použití je doporučováno také pro plochy (i soukromé), na kterých je umístěna např. vířivka.

Plný profil wpc terasových prken je vhodný i pro zákazníky, kteří chtějí mít wpc terasu v dokonalé rovině, tj. s nulovým spádem. U takovéto wpc terasy, pokud by byla zhotovena z dutých wpc prken, by nemohla z dutin prkna vytékat voda.

Hlavní nevýhodou terasových prken wpc plných je vyšší cena oproti dutým wpc terasovým prknům.

Terasová prkna wpc plná v naší nabídce zastupují terasová prkna WPC LIKEWOOD 23 jednobarevná.

Terasová prkna wpc dutá

Dutá wpc terasová prkna mají profil s vnitřními otvory. Tyto otvory se mohou tvarem lišit v závislosti na výrobci wpc prken – mohou být obdélníkového nebo kruhového tvaru.

Dutá wpc terasová prkna jsou cenově dostupnější než plná wpc prkna a jsou zcela dostačující pro soukromé wpc terasy s běžným využitím a zatížením (grilování, posezení, relaxaci apod.). Jsou k dostání ve velké škále dekorů a profilů.

Některé zkušenosti tvrdí, že dutá wpc prkna lépe odvádějí teplo (nerozehřívají se tolik) a že na wpc terase z dutých prken není tolik vidět, ve kterých místech jsou prkna vypodložena podkladním roštem.

Z dutých wpc prken jsou v naší nabídce wpc prkna LIKEWOOD PROTECT 23 s embosovaným povrchem vzhledu dřeva a klasické terasy WPC Likewood 25 v jednobarevném provedení.

Wpc prkna Likewood 23 mají jedinečný nenasákavý a omývatelný povrch pro mnohem snazší údržbu. Navíc napodobují vzhled dřeva (teak, perla - šedá). Dutá wpc prkna Likewood 25 jsou s klasickým wpc povrchem v odstínech červenohnědá, hnědá, šedá (2 odstíny) a žlutozelená.

Dutá WPC terasová prkna Likewood Protect odstín Perla (2019) Dutá WPC terasová prkna Likewood Protect odstín Teak (2019) Plná WPC prkna Likewood 23 Dutá WPC terasová prkna LIKEWOOD 25