WPC terasy (dřevoplastové)

WPC je materiál pro terasy a ploty, který v sobě ukrývá kombinaci unikátních vlastností dřeva a plastu. Název pochází z anglického Wood Plastic Composite a představuje jeden z nejmodernějších trendů dnešní doby. Stavební materiál je jakýsi „hybrid“ mezi dřevem a plastem, přičemž si z obou druhů bere to nejlepší. Zastoupení obou materiálů se liší v určitém poměru, a tak se při výběru musíte dostatečně informovat, co vám prodejce nabízí.

Složka dřeva je zastoupena ve formě jakési „dřevní moučky“ z bambusových vláken. Dřevo je doplněno o polymer (zpravidla polyetylen o vysoké hustotě) a další aditiva (UV filtr, stabilizátory, tvrdidlo a barviva).  Vyšší poměr dřeva vylepšuje dřevěný vzhled a tvrdost materiálu.  Složka plastu a příměsi pak vylepšují objemovou stabilitu a barevnou stálost materiálu.

Díky svým jedinečným vlastnostem se WPC terasy jeví jako skvělé řešení pro vaše venkovní prostory. Dřevoplastové povrchy na vaší terase budou vypadat vždy skvěle, stačí si jen vybrat.

WPC terasy se vyznačují těmito hlavními klady:

Trvanlivost – WPC terasy jsou odolné proti povětrnostním vlivům, hnilobě a dřevokaznému hmyzu. WPC není sice tak tvrdé a tedy odolné proti poškrábání, jako některé tvrdé druhy exotických dřevin, i přesto má dlouhou životnost.

Barevná stálost – Barevná stálost WPC je asi nejvýznamnější předností ve srovnání s dřevěnými terasami. Na rozdíl od dřevěných teras, které bez ošetření působením slunečního záření a deště ztrácejí svou přirozenou barvu a šediví, kvalitní WPC podlahy obsahují UV filtr, který zajišťuje barevnou stálost materiálu i bez pravidelného natírání. Proto je někdy uváděno, že jsou WPC terasy bezúdržbové, i když nečistoty je nutné odstraňovat jako u každé pochozí plochy z jakéhokoliv materiálu.

Snadná instalace pomocí klipů (spojek) - WPC terasová prkna jsou na boku vybavena podélnou drážkou umožňující snadnou instalaci pomocí spojek (klipů), které jsou na hotové terase skryty mezi prkny.  Do šířky jsou wpc prkna pro montáž pomocí klipu dostatečně stabilní. Na délku je pak nutno počítat s rezervou a ponechat spáru cca 1 cm pro roztažení wpc materiálu na délku. Jednoduchá instalace pomocí spojek a příslušenství, jako jsou okrajové lišty apod., umožňuje i zručnému domácímu kutilovi zhotovení luxusní WPC terasy svépomocí.

Snadná údržba – po instalaci dřevoplastových (WPC) prken, se tedy pak již nemusíte takřka o nic starat. Terasu a dokonce ani prkna nemusíte natírat nebo něčím ošetřovat. V případě znečištění stačí jen vzít do ruky smeták či wapku a všechno setřít, případně opláchnout vodou.

Cenová výhodnost a dostupnost – Dřevoplastové terasy z WPC jsou cenově velmi dostupné. Jsou levnější než terasy z exotického dřeva, mají ale delší životnost, než terasy z běžného domácího dřeva. Mimo to nemusíte investovat do pravidelného ošetřování oleji či lazurami.

Pokud chcete luxusně vypadající terasu a místo údržby a zbytečných starostí se chcete raději bavit, je tato revoluční a moderní WPC podlaha určena přesně pro vás. Vybrat si můžete z několika dekorů WPC terasových prken a dát tak vaší stavbě jedinečný vzhled a šmrnc.

V nabídce máme wpc terasová prkna dutá i plná v různých barevných odstínech - od klasické červené, hnědé a šedé, přes wpc prkna imitující dřevo ořechu či teaku.

Trendem poslední doby jsou dvoubarevná WPC terasová prkna.

Dvoubarevné WPC prkna Terasa z WPC Realizace WPC terasy WPC prkna - šedé