Montáž WPC terasy na rektifikační terče BUZON

Při montáži wpc terasy nebo terasy dřevěné se vždy nejprve řeší podklad pod terasou a s tím spojené ukotvení a usazení podkladního roštu. Často řešíme problémy týkající se nerovného nebo nejednotně vysokého podkladu. V těchto a dalších případech vám montáž terasy výrazně usnadní rektifikační terče BUZON.

Rektifikační terče BUZON usnadní pokládku terasy

Rektifikační terče BUZON jsou výškově nastavitelné podstavce pod terasy a dlažbu, pomocí kterých vyrovnáte výškové rozdíly v podkladu terasy od 11 mm až po více než 1 metr. Můžete pomocí nich i upravit sklon terasy, a to až o 10 stupňů. Pomáhají také k lepšímu provětrávání venkovní terasy.

Montáž wpc terasy na terče BUZON

Pro uchycení podkladního roštu wpc terasy se na hlavu rektifikačního terče používají držáky hranolů. Zpravidla je plně dostačující jednostranný „L“ držák hranolů PB-CLIP-KIT-5 (ukotvení hranolu střídavě jednou z pravé a příště z levé strany atd.). Pro podkladní hranoly velkých rozměrů (např. 90x90) je pak vhodný nastavitelný držák roštu BC-BATTEN-KIT.

Použití držáku hranolu PB-CLIP-KIT-5

Při montáži wpc terasy na terče BUZON je třeba dodržet tyto základní vzdálenosti:

1) Vzdálenost středů podkladních hranolů wpc terasy by měla činit max. 30 – 35 cm.

2) Rektifikační terče by měly podpírat hranol každých 60 – 100 cm a to v závislosti na materiálu, ze kterého je podkladní hranol vyroben:
  - dřevěný pokladní hranol – terče po 70 cm
  - wpc podkladní hranol – terče po 60 cm
  - hliníkový podkladní hranol – terče i po 100 cm

Při výběru materiálu a při montáži wpc terasy je nutné brát v úvahu také účel, ke kterému bude terasa používána a co vše bude na wpc terase instalováno.

Výše uvedené parametry jsou uváděny pro běžné zatěžovanou soukromou wpc terasu, která bude sloužit k posezení na zahradním nábytku, běžnému grilování apod. Pokud chcete na wpc terasu umístit např. venkovní vířivku nebo bude terasa jinak výrazněji zatížena, je potřeba podkladní hranoly i terče umístit hustěji, v menších rozestupech (tedy výše uvedené vzdálenosti zmenšit).

Tam, kde čelo či bok wpc terasy nenavazuje na stěnu, použijeme pro zakrytí terčů BUZON wpc okrajovou lištu.

Montáž wpc terasy na rektifikační terče BUZON vám vyřeší mnohé problémy spojené s přípravou podkladu pod terasu. Montáž terasy je přesná na milimetr a zajistí vám dokonalé provětrání a odizolování wpc terasy od podkladu.

Montáž wpc terasy na terče BUZON Uchycení podkladního roštu wpc terasy do terčů Buzon Terč Buzon PB-01 s jednostranným L držákem hranolů PB-CLIP-KIT-5 Terč Buzon s nastavitelným držákem hranolů BC-BATTEN-KIT