Moderní dřevěné terasy a dřevěné fasády

Od dřevěné terasy i dřevěné fasády očekáváme, že bude nejen krásná a zdobit exteriér našeho domu, ale že bude také plnit svou funkci, a to co nejdéle. Řešením jsou dřevěné terasy Softline a dřevěné terasy Techniclic...

Dřevěné terasy s neviditelným uchycením Softline®

Dřevěná terasa z padouku - starší část neošetřovaná a nově doplněnáDřevěné terasy s neviditelným uchycením Softline jsou nejen velmi elegantní, protože povrch terasových prken není narušen montáží, je krásně hladký a bezpečný i pro chůzi naboso.

Dřevěné terasy Softline jsou ale také vysoce funkční.

Dřevěná terasová prkna jsou vyrobena z vybraných exotických dřevin (merbau, ipe, padouk, teak), které splňují ty nejpřísnější požadavky na kvalitu a odolnost. Jedná se o velmi tvrdé exotické dřeviny (s výjimkou teaku, který patří „pouze“ mezi středně tvrdé až tvrdé dřeviny), které jsou odolnější proti mechanickému poškození (rýhy od zahradního nábytku apod.). Tyto dřeviny jsou navíc natolik přirozeně odolné proti povětrnostním vlivům, hnilobě a dřevokaznému hmyzu, že je i pro venkovní použití není nutné ošetřovat a každoročně řešit, čím natřít dřevěnou terasu.
Pokud však dřevěnou terasu nenatřete, musíte počítat s tím, že postupně ztratí svou původní barevnost a získá stříbrnou šedou patinu. Krásná kresba dřeva však zůstane viditelná i nadále.

Dlouhá životnost dřevěných teras s neviditelným uchycením Softline je podpořena také samotným systémem uchycení, kdy jsou plastové klipy umístěny na spodní straně prkna. Terasové prkno je tak izolováno od podkladního roštu, což prodlužuje životnost dřevěné terasy.

Dřevěné terasy Softline jsou velmi elegantním a moderním řešením, které Vám bude dělat radost a sloužit po dlouhá léta.

Dřevěné fasády se skrytým uchycením Techniclic®

Obdobným systémem pro uchycení, jako je systém Softline pro dřevěné terasy, je systém Techniclic pro skryté uchycení dřevěných fasád.

Dřevěné fasády se systémem uchycení Techniclic jsou moderní provětrávané fasády, které umožňují cirkulaci vzduchu, odvětrání zdiva a přispívají k regulaci optimální teploty v objektu.
Jedinečná variabilita umožňují kombinaci i různých šíří prken na jedné fasádě a vytvoření unikátního a moderního vzhledu domu.

Přitom je montáž dřevěné fasády Techniclic rychlá a hlavně velmi přesná. Prkna jsou přesně vyfrézována a přesně zapadají do klipů nosné konstrukce. 

Pokud by došlo časem k poškození fasádního obkladu, je možné některé z prken vyjmout a nahradit bez nutnosti rozebírání celé dřevěné fasády.

I dřevěný fasádní obklad je vyroben ze dřevin, které jsou odolné povětrnostním vlivům, dřevokaznému hmyzu, plísni a houbám. Buďto se jedná o dřeviny tropického původu (iroko a padouk) nebo dřeviny tepelně upravené (tzv. thermowood), jako jsou termojasan, termoborovice či termotopol.

Stejně tak jako u dřevěné terasy Softline, i povrch dřevěné fasády Techniclic není nutné pro prodloužení životnosti ošetřovat ochranným nátěrem. V tom případě je však nutné i u fasády počítat s postupným vyblednutím barvy do šedavého odstínu.

Dřevěné fasády Techniclic jsou vysoce funkční, ale také krásnou variantou fasádního obkladu.

Dřevěná fasáda Vetedy Dřevěná terasa Softline z Ipe Dřevěná terasa z padouku - srovnání nové části a starší zešedlé