Keramická dlažba na terčích Buzon – 11 výhod pokládky dlažby na terče

Pokládka keramické dlažby na terče má mnoho výhod

S instalacemi, kdy je položena keramická dlažba na terčích Buzon, se setkáváme stále častěji. Toto řešení se těší rostoucí oblibě zejména proto, že přináší velké množství výhod, úsporu času a nákladů na pokládku dlažby.

Podívejme se tedy, jaké hlavní přednosti má pokládka (nejen keramické) dlažby na terče Buzon.

1. Jednoduché a plynulé nastavení výšky terčů pod dlažbu

Přehled modelů stavitelných terčů Buzon PB série 2015 Buzon terče pod dlažbu jsou velmi snadno nastavitelné co do své výšky, a to již od modelů o výšce 25 mm u DPH série (model DPH-02) či 28 mm u sérií PB a BC (terč PB-01 a BC-02). Výška je nastavitelná zcela plynule milimetr po milimetru. U vysokých terčů je výška zafixována speciálními zajišťovacími klíči.

2. Dlažba na terčích o výšce od 11 mm až po více než 1 metr

Výškové rozpětí Buzon terčů pro dlažbu umožňuje podepření dlažby již od 11 mm až do výšky více než 1 metr. Na velmi vysoké rektifikační terče je možné postavit i vyvýšenou terasu, vytvořit stupňovitou terasu nebo schody.

3. Nastavení spádu terasy z keramické dlažby

Nastavení spád keramické dlažby na terčích pomocí sklonového korektoru Další významnou výhodou je možnost úpravy sklonu plochy vytvořené z keramické dlažby. Dlažba na terčích může být vyspádována o 0 – 5% pomocí sklonového korektoru, který se vkládá buď na hlavu rektifikačního terče (série DPH)
nebo pod jeho základu (série PB a BC).

4. Dlažba na terčích Buzon nevyžaduje dokonale vyrovnaný podklad

Při pokládce keramické dlažby na terče není tedy nutné vyrovnat podklad do jednotné výšky ani jej předem dokonale vyspádovat. Výškové rozdíly i spád plochy lze vykompenzovat pomocí nastavitelné výšky a nastavitelného sklonu Buzon terčů pod dlažbu.

5. Robustnost rektifikačních terčů Buzon zajišťuje vysokou stabilitu pro keramickou dlažbu na terčích

BUZON terče pod dlažbu jsou na rozdíl od mnoha obdobných výrobků velmi robustní, a to nejen u základny, která dodává terči výbornou stabilitu. Velký průměr má i samotná hlava terče, která tak podepírá dlažbu na větší ploše a zajišťuje její lepší stabilitu a nosnost.

6. Nosnost dlažby na terčích Buzon umožňuje využití i ve veřejném prostoru

Dlažba na terčích Buzon snese i značné zatížení. Nastavitelné terče Buzon jsou totiž vyrobeny z velmi odolného materiálu a snesou zatížení až 1000 kg/ks.

7. Odolný a ekologický materiál

Co-polymer polypropylen (CPP), ze kterého jsou stavitelné terče Buzon vyrobeny, je plně recyklovatelný, vysoce odolný materiál s velmi dlouhou životností.

Hlava BC stavitelného terče pod dlažbu se samostatnými mezerníky 8. 3 série podstavců Buzon umožňující usazení libovolného tvaru keramické dlažby

Tři typy (série) nastavitelných terčů Buzon se odlišují zejména typy mezerníků a hlavou terče.

Série DPH rektifikačních terčů Buzon je ideální pro podepření pravoúhlé dlažby.

PB série nabízí mimo možnosti podepření pravoúhlé dlažby také široký sortiment příslušenství pro uchycení dalších materiálů, např. hranolů pro dřevěné či wpc terasy.

BC série stavitelných terčů Buzon je jedinečná svými zcela samostatnými mezerníky, které lze umístit na hlavě terče až do 20 různých poloh. Mezerníky s kruhovým základem lze navíc natáčet až o 360 stupňů.
Díky této velké variabilitě je možné podepřít dlažbu i méně typických tvarů s úhly 30, 45, 60 či 120 stupňů.

Hlava PB nastavitelného terče Buzon s příslušenstvím9. Buzon terče pod dlažbu podepřou různé materiály

Jak již bylo zmíněno, zejména pro sérii PB je vyvinuta široká nabídka příslušenství pro uchycení rozličných typů a tvarů materiálů. Nemusí jít tedy pouze o dlažbu na terče, ale o hranoly i tyče kompatibilní s dalšími terasovými systémy, jako jsou dřevěné terasy Softline, wpc terasy a další.

10. Pod dlažbu na terčích snadno schováte veškeré rozvody

Velkou předností umístění dlažby na terče je také vytvoření prostoru pro vedení rozvodů, ať již se jedná o kabely nebo o potrubí. Navíc je k nim zajištěn stálý přístup, protože je možné kterýkoliv díl dlažby kdykoliv odstranit a následně bez porušení vrátit zpět. 

Vytvoření svislého čela keramické dlažby na terčích Buzon11. Vytvořte svislé čelo terasy z keramické dlažby

Pomocí nového příslušenství pro PB sérii pro pokládku okrajových dílů dlažby můžete snadno vytvořit svislé čelo/bok terasy z keramické dlažby.

Pokládka dlažby na terče Buzon Keramická dlažba na terčích Buzon Hlava podstavce Buzon poskytuje podepírá dlažbu na velké ploše jednotlivé díly dlažby lze kdykoliv odstranit a vrátit Prostor pod dlažbou na terčích pro rozvod kabelů Vyrovnání nerovností v podkladu pomocí různých výšek podstavců Buzon Pokládka keramické dlažby na terče Buzon je rychlá a přesná BC terče pod dlažbu podepřou i nepravoúhlou dlažbu BC terče pod dlažbu podepřou i nepravoúhlou dlažbu Dlažba na terčích Buzon DPH Nastavitelné podstavce Buzon podepřou i jiné materiály Použití vysokých stavitelných terčů Buzon na terase v Chomutově Pomocí nastavitelných terčů Buzon lze vyrovnat i výškové rozdíly v podkladu