Dřevěné fasádní obklady

V našem sortimentu naleznete dřevěné fasádní obklady, které se instalují novým řešením montáže, pomocí tzv. skrytého systému uchycení Techniclic® od společnosti VETEDY. Za pomoci tohoto systému uchycení nebude Vaše dřevěná fasáda narušena viditelnými vruty, které by snižovaly její životnost a kazily celkový vzhled. Díky systému uchycení Techniclic® a našim fasádním obkladům, které jsou již z výroby vybaveny přesně vyfrézovanými drážkami, které dokonale zapadají do klipů Techniclic®, je montáž provětrávané fasády až 4x rychlejší než běžným způsobem. Provedení montáže je s přesností na milimetry a zvládne ji i jen jeden šikovný pracovník.

Tyto dřevěné fasádní obklady se vyrábí z vysoce kvalitních a odolných dřevin, které pochází z Evropy anebo dokonce až z exotických destinací. Dřeviny použité na výrobu fasádních prken obsahují certifikát FCS®, což nám dokazuje, že původ materiálu je z lesů s hospodařením, které je velmi ohleduplné k ekologii a zaručuje mnohem lepší a příjemnější kvalitu života.

Dřeviny pro výrobu fasádních obkladů

Z evropských dřevin je využit například Evropský Jasan, Topol, Borovice Severská, Borovice Žlutá. Všechny tyto evropské dřeviny jsou tepelně upravené (thermowood).

Z exotických dřevin si můžete vybrat například dřeviny jako je Iroko nebo Padou​k.

K dispozici ovšem máte až sedm různých barevných variant.

Přednosti dřeva:

Mezi přednosti dřeva musíme určitě zařadit to, že netrouchniví, obsahuje FSC® certifikát, je z 80% z domácích dřevin a má moderní vzhled. Dále je velmi stabilní, nepouští třísky, je tepelně upravované a je možné nastavit jednotlivé kusy na čelech. Jsou zde zaručeny fixní délky obkladů a na výběr je tří šíří fasádních obkladů.

Dřevěné fasádní obklady a jejich rozměry

Můžete si vybrat mezi různými šířkami prken a to mezi: 60 mm, 100 mm a 140 mm.

Dřevina Iroko je k dispozici v šířích 60 mm a 100 mm, Žlutá borovice KD v šířce 60 mm a Žlutá borovice thermo v šířce 60 mm a 140 mm.

Délka prken se pohybuje od 1 800 mm do 2 500 mm.

Dřevina Iroko je k dispozici v délkách 1 500 mm, 2 000 mm a 2 500 mm a napojovaný topol v délce 2 500 mm.

Spotřeba materiálu při výrobě:

Na dřevěné fasádní obklady se využije 15,15 bm / 1 m2 (šířka 60 mm), 9,43 bm / 1 m2 (šířka 100 mm) a 6,85 bm / 1 m2 (šířka 140 mm).

Hlavní priority systému uchycení Techniclic®

U tohoto systému uchycení je montáž až 4x rychlejší než u klasického způsobu instalace. Obrovskou výhodou je neviditelné uchycení prken, kde nejsou vidět žádné vruty, ale také velmi snadná demontáž. Je možnost si vybrat z 3 šířek prken, které se uchytí s přesností na milimetr. Držák klipů a klipy jsou vyrobeny z velmi odolného kompozitního materiálu. Provětrávané dřevěné fasády napomáhají k plynulému toku vzduchu. 

Systém uchycení Techniclic® je velmi vhodnou volbou pro rychlou a přesnou montáž, a samozřejmě také pro překrásný vzhled a dlouhou životnost.

Dřevěné obložení fasády Techniclic® - Padouk Kombinace různých šíří fasádních obkladů Dřevěné fasádní obklady Dekory fasádních obkladů Montáž dřevěných obkladů pomocí skrytého systému uchycení Techniclic® Prkno nasazené na klip Techniclic® Systém uchycení Techniclic® Dřevěné obložení fasády - Topol (thermo) Dřevěné obložení plotu pomocí systému Techniclic® - Severská borovice