Dřevoplastové terasy WPC LIKEWOOD 23 – ještě blíže k vzhledu dřeva - NOVINKA 2015

WPC terasy jsou díky pořizovcí ceně a svým nízkým nárokům na údržbu velmi oblíbené. Mnohým zákazníkům se však nezamlouvá jejich barevně jednotný vzhled.
Pro letošní sezónu jsme proto rozšířili náš sortiment dřevoplastových teras o terasy WPC LIKEWOOD 23, které se svým vícebarevným dekorem mnohem více blíží vzhledu přírodního dřeva.

 

Pokud si vybíráte venkovní terasu k vašemu domu, jistě zvažujete, zda dát přednost dřevěné terase s krásnou přírodní kresbou nebo terase dřevoplastové.
Dřevěné terasy, bez ohledu na vybranou dřevinu (jestli tuzemskou, tepelně upravenou (thermowood) nebo tropickou), je pro zachování barevnosti nutno každý rok 1-2krát přetřít impregnačním nátěrem.

Ti, kteří své terase nemohou např. z časových důvodů, tuto pravidelnou péči dopřát, hledají variantu s dlouhou životností a nižší náročností na údržbu. A právě terasy z wpc (wood plastic composite) jsou skvělým řešením, jelikož v sobě spojují výhody plastu i dřeva.


Na trhu nejběžnější jsou dřevoplastová terasová prkna v jednobarevných variantách – ať již prkna červená či červenohnědá, hnědá nebo šedá. Tato wpc prkna jsou vždy jednotně zbarvená na celé své ploše a terasa z nich vytvořená působí barevně zcela homogenním dojmem.

Pro některé zákazníky je však může být jednotná barevnost překážkou pro výběr dřevoplastu jako materiálu pro stavbu terasy.

 

WPC terasy LIKEWOOD 23 jsou řešením právě pro ty, kteří chtějí spojit přednosti wpc a krásu dřevěných teras. 


Terasy WPC LIKEWOOD 23 se svým věrohodným dekorem velmi blíží vzhledu přírodního dřeva. Nemají již jednotně stejnobarevný vzhled, kdy jedno prkno vypadá jako druhé. Na povrchu se prolínají různé odstíny, stejně tak, jako u přírodního dřeva. Výsledná plocha je tak podobnější vzhledu dřevěné terasy než dřevoplastová terasa z „jednobarevných“ prken.

Stejně jako jednobarevná wpc terasová prkna, i vícebarevná prkna WPC LIKEWOOD 23 jsou vyrobeny z kvalitního kompozitního materiálu. Jedná se o směs 60% dřevěných vláken, 30% HDPE (polyetylenu o vysoké hustotě) a 10% příměsí, jako jsou UV filtr, barviva, tvrdidlo a další, které zajišťují stálobarevnost materiálu a jeho odolnost.

Poslední dobou se na trhu objevuje také wpc ze směsi dřeva a PVC. Zkušenost s oběma materiály však ukazuje, že tento material - dřevoplast s obsahem PVC se na slunci mnohem více rozpaluje, než wpc obsahující HDPE. Toto je velmi důležité zejména u ploch, na kterých se často chodí naboso – tedy hlavně u wpc teras kolem bazénů, vířivek apod.

Terasová prkna WPC LIKEWOOD 23 jsou na povrchu vybavena na jedné straně jemnou mělkou drážkou, ze které se, na rozdíl od hlubší drážky, velmi snadno odstraňují nečistoty. Druhá strana prkna je hladká, bez protiskluzového drážkování.

Mimo běžných předností dřevoplastových teras se terasy WPC LIKEWOOD 23 navíc pyšní nenasákavým povrchem. Tato vlastnost významně vylepšuje jejich rozměrovou stabilitu a prodlužuje životnost wpc terasy. Na povrchu se netvoří mapy a fleky.

 

Dřevoplastové terasy WPC LIKEWOOD 23 jsou skvělým řešením pro ty, kteří chtějí skloubit krásu dřevěné terasy s komfortem minimální údržby.


Další související články: WPC TERASY (dřevoplastové)

terasy WPC LIKEWOOD 23 WPC terasa z jednobarevných prken - kombinace červená+šedá Nenasákavý povrch teras WPC LIKEWOOD 23 Běžné WPC s nasákavým povrchem tvořícím mapy