WPC terasy z šedých wpc prken Likewood 25

WPC terasa z šedých wpc prken Likewood 25

U jedné pražské novostavby jsme letos realizovali dvě wpc terasy z dutých šedých wpc prken Likewood 25. Šedý odstín wpc prken Likewood 25 harmonicky ladí s fasádou domu a tmavými zárubněmi.

WPC prkna Likewood 25

Šedé wpc prkno Likewood 25 - jednobarevné, dutéTloušťka wpc prkna:  25 mm
Šířka wpc prkna: 140 mm
Délka wpc prkna: 3000 mm

Terasová prkna WPC LIKEWOOD 25 mají na vrchní straně jemné mělké protiskluzové drážkování, ze kterého se velmi snadno odstraňují nečistoty.

WPC desky Likewood 25 jsou vyrobeny z dřevoplastového kompozitního materiálu: z velmi kvalitní směsi dřeva (60%), polyethylenu o vysoké hustotě (30%) a ekologických přísad (10%), jako jsou UV filtr, tvrdidla, barviva a další látky, vylepšující odolnost směsi.

 

WPC terasa v přízemí

V přízemí byla wpc terasa pokládána na štěrk. Wpc prkna Likewood 25 byla instalovaná pomocí plastových klipů k podkladovým hranolům. Okraj spodní terasy z wpc byl vkusně zakončen pomocí okrajové wpc lišty 45x45mm tvaru L ve stejném odstínu.

Olištování wpc terasy Likewood 25

 

WPC terasa v patře

V patře byly wpc desky pokládány na rektifikační terče Buzon PB série, konkrétně na terče PB-2 a PB-3, na kterých byl použit jednostranný držák podkladního hranolu PB-KIT-5. Pomocí rektifikačních terčů byla plocha vyspádována a upravena výška wpc terasy, aby se snížil schod při přechodu z interiéru domu na terasu.  

                               Rektifikační terče PB série pod wpc terasou Hotová wpc terasa na rektifikačních terčích Buzon

Více o dřevoplastových (wpc) terasách či v dalších článcích našeho Blogu.

WPC terasa z šedých wpc prken Likewood 25